Sporty v Dubaji

Každoročně je pořádána ve Spojených arabských emirátech spousta mezinárodních sportovních událostí. A to včetně takových jako jsou: Dubai World Cup, Dubai Desert Classic golf nebo šampionát Dubai Tennis.

Odpaliště golfu v Dubaji

Hotelová nabídka sportovišť je srovnatelná s evropskými standardy a kluby či jiná sportoviště mohou nabídnout své služby i těm nejlepším sportovcům.

Samozřejmostí jsou i další sportovní aktivity jako potápění, rybaření na moři, horolezectví, střelba, jízda na velbloudech, lyžování na písku, lyžování na sněhu pod střechou nebo bruslení na ledu.

Navíc zde najdete i sportoviště pro tenis, squash, ragby, fotbal, pólo nebo golf.

Golf

Dubaj byla zvolena asociací IGTOA (International Golf Tour Operators Association) jako nejlepší golfová destinace na světě.

Dubaj samozřejmě nabízí širokou škálu golfových hrišť. Od míst navržených hlavně pro zábavu až po náročná hřiště vhodná i pro mezinárodní šampionáty.

Cyklistika

Místní cyklistické kluby pravidelně vyráží na cestu okolo těch nejzajímavějších míst. Cesty vedou kolem pohoří Hatta, fanoušcí extrémního ježdění mohou zakusit jízdu přes vyschlá říční koryta okolo vzdálených vesnic nebo malých farem.

Potápění

Povodí okolo Dubaje poskytuje rozmanité podmínky pro potápění. Vybere si každý od začínajících potápěčů až po profiesonální žabí muže. S minimálními spodními proudy je záliv bezpečný pro začátečníky, navíc s bohatým podmořským životem a zajímavými vraky lodí na mořském dně.

Potápěči mohou nalézt spoustu zábavy v okolí Palm Jumeirah, která dodá potápění unikátní punc. Oblast je rozdělená na 4 tématické zóny.

POZOR: Pokud se budete chtít potápět v Dubai, nezapomeňte si mezinárodní osvědčení v odpovídající formě karty nebo průkazu.