Burj Al Arab

Burj Al Arab – vjezd k hotelu

Burj Al Arab, sedmihvězdičkový hotelový unikát, je považován za nejdražší a zároveň nejluxusnější hotel světa. Jeho budova ve tvaru plachetnice se na ostrůvku vzdáleném stovky metrů od pobřeží vypíná do výšky 321 metrů.

Existují tři způsoby, jak se sem dostat – luxusním Rolls-Roycem, lodí nebo vrtulníkem. Všechny tři možnost jsou velmi oblíbené. Přistávání vrtulníků na střeše Burj Al Arabu je běžnou dubajskou podvečerní podívanou.

Téměř vše, co v něm mají návštěvníci možnost spatřit je pokryto 24-karátovým zlatem a drahými kameny. Vybavení pokojů, zábradlí, sloupy, vodovodní kohoutky, květináče i záchody, všechno je pokryté zlatem, přesto však interiér působí vkusně a okázale.

Díky tomu, že je Burj Al Arab nejvyšším hotelem světa, nachází se zde také nejvyšší hotelové atrium. To je tak vysoké, že při dokončení zde vznikl dešťový mrak a atrium muselo být pozměněno, aby se srážkovým mrakům zabránilo.

Všechny dvojposchoďové pokoje s nádhernými výhledy jsou mezonetové a velmi moderně vybavené. Hotel se snaží příliš neobtěžovat elektronikou, ale v pracovnách jsou k dispozici počítače, telefony, faxy i tiskárny. Vedle ložnic se nachází nádherné koupelny s vířivými vanami.

Pokud na to máte, můžete si zde pronajmout dokonce jedno ze dvou královských apartmá o rozloze 780 m2. V Burj Al Arabu fungují bazény, podmořská restaurace, obrovská akvária i krásné fontány a na každém patře se nachází jedna recepce.

Kontakt

Další hotely v Dubaji »